REINFORCED PLASTICS COMPOSITES, GDP KORAL s.r.o.

Alternative to traditional materials

Skip to content

Mluvíte česky? Do you speak English? Beszél magyarul? Sprechen Sie Deutsch? Ru? Fr?

Menu

Quick overview

GDP KORAL s.r.o.

It´s a partnership of French company GDP SA, which are engaged in pultruded profiles and load-carrying constructions, and Czech company KORAL s. r. o., supplier of full range of materials and things for lamination. We are section of company GDP Group, which proposes, produces and supplies solutions on the basis of plastics composites by production plants in France, Spain and Czech Republic.

 More...

Technology of manufacturing

Plastics composites are produced by many various technologies. Company GDP KORAL is specialized in highvolume continual technologies, mainly pultrusion and pressing.

 More...

What are composite materials?

Composites are defined as materials, which are consisted of two or more components variant physical and chemical properties.

 More...

ISO 9001, ISO 14001

Vysoká pevnost nízká hmotnost

Ve sportovních aplikacích se vlastnosti vyztužených plastů jako jsou vysoká pevnost a nízká hmotnost zúročují nejvíce. Ploché lisované výrobky (lamináty) se používají jako výztuhy do lyží a hokejek, tažené profily jako šípy pro sportovní lukostřelbu, pro výrobu udic a splávků pro rybáře, nosné tyče sportovních a ochranných sítí.

Nízká hmotnost vyztužených plastů při zachování dobrých pevnostních vlastností se zúročuje i v dopravě, zvláště u užitkových vozidel. Kompozitní materiály výrazně snižují hmotnost součástí používaných k výrobě přepravních systémů jako jsou skříňové a jiné nástavby nákladních vozů, což umožňuje zvýšení nákladové kapacity, aniž dojde ke zvýšení zátěže náprav. Použití těchto materiálů v dopravě snižuje i nároky na údržbu vozového parku, díky jejich odolnosti vůči korozi.

V poslední době se kompozitní materiály začaly používat i při výrobě rychlooteviratelných dveří respektive průmyslových rolovacích vrat. Kdy nízká hmotnost vyztužených plastů snižuje energetické nároky a zároveň vysoká pevnost zamezí případné deformaci při nárazu. Vysoké pevnosti a přitom nízké hmotnosti je využíváno i v zemědělství, a to jako opěrné tyče k sazenicím v sadařství a vinohradnictví, stojky pro elektrické ohradníkové systémy, podlahové rošty v živočišné výrobě.

Dalšími přednostmi kompozitů jsou:

Přehled dostupných profilů: