REINFORCED PLASTICS COMPOSITES, GDP KORAL s.r.o.

Alternative to traditional materials

Skip to content

Mluvíte česky? Do you speak English? Beszél magyarul? Sprechen Sie Deutsch? Ru? Fr?

Menu

Quick overview

GDP KORAL s.r.o.

It´s a partnership of French company GDP SA, which are engaged in pultruded profiles and load-carrying constructions, and Czech company KORAL s. r. o., supplier of full range of materials and things for lamination. We are section of company GDP Group, which proposes, produces and supplies solutions on the basis of plastics composites by production plants in France, Spain and Czech Republic.

 More...

Technology of manufacturing

Plastics composites are produced by many various technologies. Company GDP KORAL is specialized in highvolume continual technologies, mainly pultrusion and pressing.

 More...

What are composite materials?

Composites are defined as materials, which are consisted of two or more components variant physical and chemical properties.

 More...

ISO 9001, ISO 14001

Barevnost, úprava povrchů, opracování

Barevnost

Vyztužené plasty jsou standardně barveny přímo ve hmotě, takže není potřeba dalších nátěrů. Pomocí podpovrchových roušek je možné provádět různé imitace (např.: dřeva).

Podle přání zákazníka je možné vyrobit profil v jakékoliv barvě z našeho RAL vzorníku. V případě dosažení extrémně hladkého povrchu nebo přání barvy jiné než vzorníkové lze profily opatřit speciální barvou.

Barevnost

Úprava povrchů

Povrch profilů je možné upravovat různými způsoby jako je peel ply, koextruze, lakování, značení (inkjet), štítky.

Peel ply

Jestliže je požadována lepší adheze laminátu pro lepení nebo zdrsnění pro protiskluz, je možné strhávat horní vrstvu tkaniny.

Koextruze

Koextruze je nejlepší způsob spojení vlastností termosetů a termoplastů. Termoplastické materiály mohou být koextrudovány přímo na pultrudovaný profil při jeho výrobě, a to bu´d částečně nebo v celé jeho délce. Pro koextruzi jsou vhodné následující materiály: PE, PP, PA 6, PA 66, PA 12, ABS, PET, PC, PMMA.

Lakování

Povrch výrobků může být také lakován.

Značení (injekt), štítky

Povrch profilů může být potištěn nebo označen štítky podle přání zákazníka.

Úprava povrchů

Opracování

Profily lze opracovávat běžnými metodami jako jsou řezání, vrtání, broušení, soustružení, frézování, ražení, spojování profilů.

Opracování kompozitů je velmi podobné opracování dřeva, pouze díky abrasivní odolnosti výztuže doporučujeme používat zařízení pro obrábění oceli. Pro velké série doporučujeme tvrdokovové nebo diamantové nástroje.

Pultrudované sklolaminátové profily jsou pružné a při obrábění dlouhých profilů může dojít k jejich otáčení a ohýbání. Proto je vždy nutné používat k jejich uchycení pevné podpory bez vibrace.

Jestliže se opracovávané profily mají použít v chemicky agresivním prostředí, je nutno zakrýt všechny řezy např.: lakováním.

Více v design manualu.

Opracování